09027770800
021-22390160
[email protected]

بلاگ

16 شهریور 1396

میکروتیک چیست ؟

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

میکروتیک چیست ؟

میکروتیک یک شرکت لاتویایی است که در سال 1996 تاسیس گردیده است فعالیت شرکت در حوزه توسعه مسیریابی و ارتباطات بی سیم یا وایرلس می باشد.

درحال حاظر میکروتیک ارائه دهنده سخت افزار و نرم افزار در حوزه ارائه سرویس اینترنت در بیشتر کشورها می باشد. میکروتیک با تولید سیستم عامل روتر یا Router OS در سال 1997 امکان این را به مشتریان داد که سیستم عامل میکروتیک را روی سخت افزارهای با معماری x86 یا یک PC معمولی نصب کنند و از امکانات بی نظیر سیستم عامل میکروتیک استفاده کنند.

از امکانات بارز سیستم عامل میکروتیک میتوانم به فایروال، مسیریابی، وایرلس، کنترل ترافیک، تانلینگ، MPLS و… نام برد.

شرکت میکروتیک در سال 2002 با معرفی سخت افزار روتر بورد که سیستم عامل ROS برروی آن نصب بود توانست تحولی بزرگی در حوزه IT ایجاد نماید. درحال حاظر میکروتیک با داشتن 170 پرسنل و بیش از 100 شعبه توزیع کننده و فروش در دنیا یکی از برند های معتبر در حوزه شبکه و فناوری اطلاعات بحساب می آید.

 

میکروتیک چیست

دفتر مرکزی شرکت میکروتیک در شهر ریگا که یکی از شهرهای بزرگ لاتویا می باشد دائر است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص روتر ها و روتر بوردهای (routerboard mikrotik) میتوانید به سایت www.mikrotik.com مراجعه نماید.

میکروتیک یونیورسیتی یکی از نمایندگان فعال این شرکت در کشور ایران و امارات می باشد.

برای آموزش های تخصصی میکروتیک میتوانید با ما در ارتباط باشد.

دوره های آموزش میکروتیک شامل موارد زیر می باشد.

  • MTCNA – MikroTik Certified Network Associate
  • MTCRE – MikroTik Certified Routing Engineer
  • MTCWE – MikroTik Certified Wireless Engineer
  • MTCTCE – MikroTik Certified Traffic Control Engineer
  • MTCUME – MikroTik Certified User Management Engineer
  • MTCIPv6E – MikroTik Certified IPv6 Engineer
  • MTCINE – MikroTik Certified Inter-networking Engineer
حتما بخوانید  اخذ مجوز نماد الکترونیکی و ساماندهی

دوره MTCNA میکروتیک یا MikroTik Certified Network Associate دوره مقدماتی میکروتیک می باشد شما عزیزان میتوانید اطلاعات بیشتر دوره را در سایت مشاهده کنید.

دوره MTCRE میکروتیک یا MikroTik Certified Routing Engineer بعنوان یکی از دوره های مهندسی میکروتیک می باشد، مباحث این دوره در خصوص مهندسی مسیریابی می باشد شما عزیزان میتوانید اطلاعات بیشتر دوره را در سایت مشاهده کنید.

دوره MTCWE میکروتیک یا MikroTik Certified Wireless Engineer دوره مهندسی وایرلس میکروتیک می باشد شما عزیزان میتوانید اطلاعات تکمیلی این دوره را در سایت دانشگاه میکروتیک ملاحظه نماید.

دوره MTCTCE میکروتیک یا MikroTik Certified Traffic Control Engineer دوره مهندسی کنترل ترافیک می باشد اطلاعات بیشتر دوره را در سایت مشاهده کنید.

دوره MTCUME میکروتیک یا MikroTik Certified User Management Engineer دوره مهندسی کنترل یوزر منیجر میکروتیک می باشد شما عزیزان میتوانید اطلاعات تکمیلی این دوره را در سایت دانشگاه میکروتیک ملاحظه نماید.

دوره MTCIPv6E میکروتیک یا MikroTik Certified IPv6 Engineer یکی از دوره های مهندسی میکروتیک می باشد این دوره در خصوص IPv6 می باشد شما عزیزان میتوانید اطلاعات بیشتر را در سایت دانشگاه میکروتیک یا میکروتیک یونیورسیتی مشاهده کنید.

دوره MTCINE میکروتیک یا MikroTik Certified Inter-networking Engineer یکی از دوره های مهندسی میکروتیک می باشد این دوره مباحث BGP و MPLS را شامل می شود.

پیشنیاز هم دوره های مهندسی میکروتیک MTCNA می باشد، پیشنیاز MTCINE بجز MTCNA دوره MTCRE نیز می باشد.

میکروتیک چیست

ارسال پاسخ