09027770800
021-22390160
[email protected]

بلاگ

17 شهریور 1396

میکروتیک برای GNS3

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

میکروتیک برای GNS3

همانطور که در پست قبلی در مورد میکروتیک توضیح دادیم دانستیم که ما میتوانیم میکروتیک را روی دیوایس های x86 یا سخت افزاری هایی با معماری x86 نصب کرد، در این پست میخوام شما را با راه اندازی میکروتیک برای GNS3 را آشنا کنم.

GNS3 چیست ؟

GNS3 یا graphical network simulator یک شبیه ساز خیلی حرفه ای و کامل در خصوص شبکه های کامپیوتری می باشد این شبیه میتوان OS یا operating system های  سخت افزارهای شرکت میکروتیک، سیسکو، جونیپر و… را اجرا نماید.

شما عزیزان برای دانلود GNS3 میتوانید به سایت www.gns3.net/download مراجعه نماید و با وارد کردن ایمیل خود نرم افزار را دانلود کنید.

اجرای میکروتیک برروی GNS3

پس از نصب نرم افزاز شبیه ساز GNS3 به سایت میکروتیک مراجعه نماید برروی تب software کلیک کنید (مثل شکل زیر)

میکروتیک برای GNS3

سپس پایین تر گزینه ای بنام Cloud Hosted Router به چشم میخورد برروی نسخه RAW کلیک کرده و دانلود میکنید.(مثل شکل زیر)

میکروتیک برای GNS3

توجه کنید در این قسمت گزینه بنام Bugfix only و Current مشاهده میکنید.

bugfix only به این معناست که OS بصورت Stable می باشد، این نسخه از نظر امکانات بروز نخواهد شد و فقط نسخه پایه می باشد. پیشنهاد ما دانلود این نسخه می باشد.

نسخه current به معنای نسخه جاری می باشد این نسخه آپدیت شده نسخه Bugfix می باشد ولی توجه کنید که شاید در این نسخه باگ نرم افزاری داشته باشید.

پس از نصب نرم افزار GNS3 شما با دنبال ویدیو زیر که توسط مهندس اصغری (مدرس بین المللی میکروتیک و RIPE NCC) رکورد شده است میکروتیک را روی GNS3 میتوانید اجرا کنید.

حتما بخوانید  دوره بین المللی MTCRE در تهران

 

آموزش میکروتیک بصورت تخصصی

شما با اجرای CHR میکروتیک که بعنوان Cloud host router شناخته میشود میتوانید با امکانات میکروتیک آشنا شوید. همیچنین علاقمندان میتوانن CHR را برروی EVE-NG (شبیه ساز کاملا حرفه ای و مولتی پلتفورم) نیز اجرا نماید.

من به شخصا برای شما توصیه ی میکنم که اگر ریسورس خوب و یا سخت افزاری خوب ( سرور خوب) دم دستون است از آن برای نصب Eve-NG استفاده کنید چرا که ENE-Ng شبیه ساز کاملا مالتی پلتفرم می باشد و با بیشتر سیستم عامل های موجود سازگاری دارد.

امیدوارم با مشاهده این پست و ویدیوی که برای شما عزیزان درست کردیم بتوانید (میکروتیک برای GNS3) بتوانید سیستم عامل میکروتیک را برروی GNS3 اجراء و با آن کار کنید.
برای اطلاعات بیشتر در خصوص EVE-NG میتوانید به ویدیوهای آپارت دانشگاه میکروتیک مراجعه کنید همچنین شما میتوانید با عضو شدن در کانال تلگرام دانشگاه میکروتیک از آخرین اخبار و ویدیو های آموزش اطلاع پیدا کنید.
میکروتیک یونیورسیتی (دانشگاه میکروتیک)

ارسال پاسخ