09027770800
021-22390160
[email protected]

سوالات متداول

سوالات متداول

باتوجه به اینکه خیلی از بازدید کنندگان سوالاتی در خصوص میکروتیک و دوره های بین المللی آن مطرح میکنند تصمیم گرفتم این سوالات را بصورت یکجا در این بخش قرار بدم تا بازدید کنندگان هرچه سریعتر به پاسخ سوال خود برسد.

چگونه امتحان تست میکروتیک را بدهیم ؟

این موضوع قبلا در سایت توضیح داده شده لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید.
https://mikrotikuniversity.net/registration-and-try-exam/


برو بالا

چگونه نام کاربری در سایت میکروتیک ایجاد کنیم؟

این موضوع قبلا در سایت توضیح داده شده لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید.
https://mikrotikuniversity.net/registration-and-try-exam/

 


برو بالا

چگونه میتوانیم مشاور میکروتیک شویم؟

همانطور که میدانید در منوی support سایت میکروتیک یک بخشی بعنوان consultants یا مشاوران وجود دارید که مشاوران موجود در سرتاسر جهان را نمایش میدهد.
برای کسب عنوان مشاور میکروتیک دانشجو باید مدرک MTCNA خود را بالای 75 قبول شود همچنین بایستی یکی از مدارک مهندسی میکروتیک بعنوان مثال MTCRE, MTCTCE, MTCUME, MTCWE, MTCIPv6E, MTCINE را کسب نماید در نظر داشته باشید که هم امتیاز MTCNA و هم مدارک مهندسی باید بالای 75 باشد تا درخواست مشاور را به میکروتیک ارسال کند.
ولی متاسفاته بخاطر تحریمات اتحادیه اروپا مشاوره ای از کشور ایران گرفته نمیشود.
برای مشاهده لیست مشاوران به سایت https://mikrotik.com/consultants مراجعه نمایید.


برو بالا

تفاوت بین Academy Trainer و Mikrotik Trainer چیست ؟

آکادمی ترینر کیست ؟

مدرسین آکادمی یا Academy Trainer به کسانی گفته می شود که در یکی از موارد زیر فعالیت داشته باشند.
– مدرس دانشگاه باشد
– مربی دانشگاه باشد
– معلم باشند
– و یا شغلی در حوزه آموزش و پروش را داشته باشد
اینگونه افراد میتوانند با درخواست از میکروتیک بعنوان مدرس آکادمی درآیند البته متاسفانه بخاطر تحریم های اتحادیه اروپا میکروتیک مدرس آکادمی از کشور ایران را قبول نمیکند، همچنین در نظر داشته باشید که مدرسین آکادمی فقط و فقط میتوانند دوره MTCNA میکروتیک را در مکان دانشگاه و یا مدرسه ای که طرف قرار داد میکروتیک می باشد برگزار کند.

Mikrotik Trainer کیست ؟

MTC یا مرکز آموزشگاه میکروتیک به آن دسته از افراد گفته میشود که دوره مدرسی میکروتیک را زیر نظر شرکت میکروتیک گذارنده و مدرک مدرسی بین المللی و MTC را کسب کرده است، این افراد میتوانند در همه جای دنیا نسب به برگزاری دوره های بین المللی میکروتیک اقدام کنند و تمام دوره های میکروتیک را میتوانند برگزار نمایند.


برو بالا

آیا برای کسب مدرک بین المللی تنها کلاس کافی می باشد؟

دانشجویانی که در کلاس های بین المللی شرکت میکنند روز آخر با امتحان بین المللی روبروی میشوند، لذا دانشجو باید امتحان بین المللی را پاس نماید تا مدرک ایشون توسط میکروتیک صادر شود، نمره مورد نیاز برای اخذ مدرک پاسخ به 60 در صد سوالات می باشد در غیر اینصورت دانشجو fail می شود، اگر نمره دانشجو 58 و یا 59 شود مدرس میتواند شانس دوباره به دانشجو بدهد تا دوباره دانشجو در امتحان شرکت نماید و اگر دوباره fail شود دانشجو مجبور است به مدت یکماه در انتظار کلاس جدیدی باشد تا دوباره در کلاس شرکت نماید و امتحان مجدد بدهد.


برو بالا

آیا شرکت در امتحان بین المللی بدون شرکت در کلاس مقدور می باشد؟

نخیر، طبق قوانین اعلام شده توسط شرکت میکروتیک اگر دانشجویی بخواهد مدرک بین المللی کسب کند باید در کلاس های بین المللی شرکت کند سپس میتواند در امتحان بین المللی شرکت نماید.


برو بالا

آیا مدارک اخذ شده در دوره های بین المللی مورد تایید میکروتیک می باشد ؟

اگر دانشجویی در دوره های بین المللی که توسط شریک آموزشی میکروتیک برگزار میشود شرکت کند وامتیاز لازم جهت مدرک بین المللی را کسب نماید مدرک آن دسته دانشجویان بین المللی بوده و از نظر میکروتیک و… مورد تایید می باشد در غیر اینصورت مدارک صادر شده هیچ ارزشی نداشته و کلاهبرداری محسوب می شود.


برو بالا

آیا میکروتیک در ایران نماینده دارد ؟

میکروتیک یک شرکت اروپایی است و از قوانین اتحادیه اروپا پیروی میکنه بخاطر همین موضوع کشور ایران در لیست نمایندگان شرکت موجود نیست.
اما خوشبختانه مدرسین بین المللی هستند که در همه جای دنیا میتوانند فعالیت کنند که به آنها شریک آموزشی یا Mikrotik Trainer Partner میگویند، میکروتیک یونیورسیتی یا دانشگاه میکروتیک یکی از نمایندگان میکروتیک می باشد که مدرس بین المللی آن مهندس حسن اصغری است و شما میتوانید اسم ایشون را در لیست مراکز آموزشی به نشانی https://mikrotik.com/training/centers/asia/unitedarabemirates مشاهده کنید.


برو بالا

میکروتیک چیست ؟

برای مشاهده به لینک زیر مراجعه فرمایید.
https://mikrotikuniversity.net/mikrotik-chist


برو بالا