09027770800
021-22944644
[email protected]
۸ شهریور ۱۳۹۶

استاندار های وایرلس

/
نوشته شده توسط
/
دیدگاه0

استاندار های وایرلس

گروه مطالعات IEEE 802.11 که در حوزه استانداردهای وایرلس فعالیت میکنند تا این لحظه انواع استاندارهای وایرلس را معرفی کرده اند این نسخه ها که در شکل زیر مشاهده میتوانید انواع Draft های وایرلس را نشان میدهد همچنین برای هر Draft مقدار پهنای باند و اطلاعات باند فرکانسی را نیز نشان میدهد.

این درفت ها یا رده ها شامل موارد زیر می باشد:

۸۰۲٫۱۱a

۸۰۲٫۱۱a در فرکانسی ۵ گیگا هرتز فعالیت می کند می تواند ۵۴ مگابیت پهنای باند برای ما فراهم نماید. البته این درفت از کانال های turbo نیز پشتیبانی میکند.

۸۰۲٫۱۱b

۸۰۲٫۱۱b در فرکانسی ۲ گیگا هرتز فعالیت می کند می تواند ۱۱مگابیت پهنای باند برای ما فراهم نماید.

۸۰۲٫۱۱g

۸۰۲٫۱۱g در فرکانسی ۲ گیگا هرتز فعالیت می کند می تواند ۵۴مگابیت پهنای باند برای ما فراهم نماید.البته این درفت از کانال های turbo نیز پشتیبانی میکند.

۸۰۲٫۱۱n

۸۰۲٫۱۱n در باند فرکانسی ۲ و ۵ گیگاهرتز فعالیت می کند و می تواند تا ۶۰۰ مگابیت پهنای باند برای ما فراهم نماید، البته در نظر داشته باشید که این درفت از تکنولوژی MIMO نیز استفاده میکند.

۸۰۲٫۱۱ac

۸۰۲٫۱۱ac در فرکانسی ۵ گیگا هرتز فعالیت می کند می تواند ۱,۳۰۰مگابیت یا بیشتر  پهنای باند برای ما فراهم نماید، البته در تئوری دیتای ریت یا پیهنای باند مورد پشتیبانی ۸۰۲٫۱۱ac به شش گیگ هم می رسد ولی همانطور که از اسم آن پیداست این حجم دیتا بیشتر حالت تئوری داشته و در محیط های عملی به جرعت می توان گفت غیر ممکن می باشد.

استاندار های وایرلس

تمام استاندارهای موجود در ۸۰۲٫۱۱ (استانداردهای وایرلس) تو بخش وایرلس میکروتیک ( در دوره MTCWE مورد بحث قرار میدهیم) پشتیبانی میشود فقط کافی است کارت مخصوص وایرلس یا MiniPCI مدنظر خود را تهیه کنید و با قرار دادن آن روی بورد های میکروتیک و یا x86 از این استانداردها استفاده کنید.

حتما بخوانید  آموزش دوره های میکروتیک MTCNA, MTCRE, MTCWE

ما برای شما توصیه ی میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وایرلس های میکروتیک حتما دوره های MTCWE میکروتیک را شرکت نمایید.

همیشه موفق باشید

دانشگاه میکروتیک (میکروتیک یونیورسیتی)

مرکز آموزش میکروتیک بصورت تخصصی و بین المللی

ارسال پاسخ

17 + 14 =